CERTYFI-CAD

Realizacja

Projekt ortezy HKAFO wspomagającej prawidłowy chód dziecka dla firmy AKCES-MED w Rzeszowie.

HKAFO_1
HKAFO_2
HKAFO_3
HKAFO_4
HKAFO_5
previous arrow
next arrow
HKAFO_1
HKAFO_2
HKAFO_3
HKAFO_4
HKAFO_5
previous arrow
next arrow

 

W życiu zdarzają się różne sytuacje, które utrudniają normalne funkcjonowanie, a nawet zmieniają wszystko. Na szczęście istnieją rozwiązania, które w niektórych przypadkach mogą zapewnić człowiekowi trochę więcej normalności. Dzięki nim można znowu cieszyć się życiem. Przywracają sprawność i pomagają pokonać różne bariery oraz trudności. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy brać udział w takim projekcie. Każda praca dla dobra ludzkości sprawia, że świat staje się lepszy. Projekt, o którym mówimy dotyczył ortezy HKAFO służącej do unieruchomienia kończyn dolnych, a także wymuszenia prawidłowego chodu dzieci. Było to dla nas ogromne wyzwanie także dlatego, że na rynku jest bardzo mało podobnych produktów, które jednocześnie dobrze spełniają swoją funkcję.

Zasadniczym celem podjętej pracy było przygotowanie projektu urządzenia, które miało przede wszystkim zapewniać możliwość wzrostu razem z dzieckiem, a także blokowania w każdym stawie. Co więcej, klient oczekiwał również niewielkiej wagi i dużej wytrzymałości. W celu uzyskania wymienionych parametrów wprowadziliśmy szereg interesujących rozwiązań. W ortezie zastosowano wyłącznie szyny metalowe, natomiast pozostała część materiałów takich jak peloty do unieruchomienia odcinków nogi zostały uzyskane przez termoformowanie próżniowe z polietylenu. W rezultacie orteza jest lekka, a ponadto właściwie spełnia swoją funkcję. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji pelot, dzięki czemu może być stosowana dla dzieci w różnym wieku. Możliwe jest również blokowanie zgięcia w dowolnym stawie w całej kończynie dolnej. Wprowadziliśmy także uchwyty po dwóch stronach HKAFO do wspomagania chodu dziecka przez fizjoterapeutę lub rodzica.

Praca nad ortezą była bardzo pasjonująca, ale nie obyło się także bez pewnych trudności. Największym problemem napotkanym podczas realizacji całego projektu było właściwe ukształtowanie pelot, tak aby były one ergonomiczne dla małego pacjenta. Co więcej, praca wymagała także wielu poprawek wprowadzonych na życzenie firmy zlecającej. W konsekwencji stworzyliśmy coś naprawdę fantastycznego, co spełniło oczekiwania firmy AKCES-MED. Klient był bardzo zadowolony z podjętych przez nas działań i finalnego produktu, co zaowocowało dalszą współpracą.

Jeżeli chcesz skorzystać z podobnej usługi, skontaktuj się z nami już teraz.