CERTYFI-CAD

Realizacja

Projekt pieca z innowacyjnym systemem spalania we współpracy z prywatnym inwestorem z Krakowa.

PIEC_1
PIEC_2
PIEC_3
PIEC_4
previous arrow
next arrow
PIEC_1
PIEC_2
PIEC_3
PIEC_4
previous arrow
next arrow

 

W naszej pracy nawiązaliśmy też współpracę z klientem, który zlecił nam wykonanie projektu pieca z innowacyjnym systemem spalania. Wyzwanie postawił przed nami prywatny inwestor z pięknego Krakowa. Nowoczesny palnik został opracowany już wcześniej bez naszego udziału. Natomiast my musieliśmy zaprojektować piec uwzględniający dodatkowy płaszcz wodny i labirynt umożliwiający skuteczne odprowadzanie ciepła ze spalin.

Wdrożenie kolejnych etapów projektu przebiegało sprawnie, chociaż na pewnym poziomie pojawiły się też trudności. Wyjątkowym wyzwaniem było dla nas w tej pracy zaprojektowanie maszyny w taki sposób, aby mogła ona bez problemu zachować wymaganą szczelność.

W celu spełnienia oczekiwań i preferencji klienta musieliśmy zastosować różne rozwiązania. Do budowy pieca zaproponowaliśmy odpowiednią stal kotłową. Tworzywo to charakteryzuje się znaczną odpornością na działanie wysokiej temperatury. Co więcej, praktycznie cała konstrukcja pieca została wykonana z formatek blaszanych. W rezultacie przekazaliśmy zleceniodawcy pliki DXF do cięcia na laserze.

Do projektu pieca dołączono również instrukcję z oznaczoną kolejnością etapów jego wykonania.

Jeżeli chcesz skorzystać z podobnej usługi, skontaktuj się z nami już teraz.