biuro konstrukcyjne maszyn

biuro konstrukcyjne maszyn CERTYFI-CAD

Zapraszamy do lektury magazynu “Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie” z którego porad korzystamy w naszych realizacjach.

RSS Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Aktualności
 • Produkcja wodoru z powietrza
  Toyota wraz z holenderskim Dutch Institute for Fundamental Energy Reserch (DIFER) realizują projekt LIFT (Launchpad for Innovative Future Technology), którego celem jest budowa urządzenia, które umożliwi tanie uzyskiwanie wodoru z pary wodnej, zawartej w otaczającym powietrzu.
 • Ogniwo paliwowe dużej mocy
  Dzięki konstrukcji naukowców uniwersytetu Washington w Sant Louis problemy związane ze stosowanymi obecnie ogniwami paliwowymi są coraz bliższe rozwiązania. Opracowano ogniwo borowodorowe pracujące z napięciem dwa razy wyższym niż dotychczas stosowane. Zastosowano unikalny interfejs bipolarny (PMBI) z gradientem pH, który pozwala uruchomić ogniwo ciekłymi reagentami. Ogniwo zawiera kwasowy elektrolit po jednej stronie membrany i alkaliczny po drugiej.
 • Narzędzie do obróbki tytanu drukowane w 3D
  Jimmy Toton, doktorant z RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) został laureatem tegorocznej Young Defence Innovator Award podczas australijskiego Avalon International Airshow. Wydrukowany przez niego frez może okazać się wyznacznikiem nowego kierunku w branży narzędzi skrawających.
RSS Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Wydarzenia
 • ANSYS 2019 R1 – najnowsza odsłona programu
  Tegoroczna, nowa wersja programu ANSYS – 2019 R1 – wprowadza cały szereg nowych rozwiązań i ulepszeń w obrębie narzędzi z różnych grup analiz inżynierskich.
 • TECHNOVATION Forum na początku marca
  W dniach 6-7 marca odbędzie we Wrocławiu, w hotelu Mercure, tegoroczne Technovation Forum, druga edycja konferencji dla inżynierów najwyższego szczebla z obszarów projektowania, produkcji, innowacji i rozwoju. Wyróżnikiem tego wydarzenia jest koncepcja uczenia się od innych branż i szukania inspiracji w dziedzinach często bardzo odległych od siebie.
 • XXVIII Konferencja PEMINE
  Tegoroczna Konferencja Naukowo-Techniczna "Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych", organizowana przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, odbędzie się w dniach 22-24 maja w hotelu Perła Południa, w miejscowości Rytro, w Beskidzie Sądeckim.
RSS Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie – Nowe produkty
 • Nowa seria sprężyn falistych Nested Spirawave
  Firma Smalley ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek nowej serii sprężyn falistych Spirawave. Smalley już od 30 lat produkuje na zamówienie sprężyny faliste zagnieżdżone (o ściśle przylegających zwielokrotnionych zwojach). Od teraz będą dostępne w ofercie standardowej.
 • Epson SureColor T – wielki format i wydruki biurowe w jednym
  Drukarki atramentowe Epson SC-T to sprzęt nadający się zarówno do profesjonalnych wydruków oraz codziennej pracy biurowej. 24-calowa drukarka biurkowa SureColor T3100/T3400 i 36-calowa wolnostojąca SureColor T5100/T5400 obsługują zróżnicowane typy nośników – od rolek o długości do 24 i 36 cali, aż po arkusze o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali, jak również pojedyncze arkusze […]
 • Sprężyny faliste do wstępnego obciążania łożysk
  W złożeniu łożyska poszczególne jego elementy, takie jak pierścienie: zewnętrzny i wewnętrzny, kulki i koszyk ‒ wszystkie pracują razem w taki sposób, że utrzymuje się kontrolowany prześwit pomiędzy kulkami a pierścieniami. Pewna wartość luzu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania łożyska, jednak w większości zastosowań potrzeba także zredukować bądź nawet wyeliminować wewnętrzny prześwit by utrzymać prawidłowe […]
RSS Forum CAD – News
 • Rozwiązania dla robotyki – Industry 4.0 & CAMdivision
  W czasach, w których rewolucja Industry 4.0 co raz śmielej puka do bram naszych zakładów, ważne jest aby jak najlepiej się do niej przygotować i wykorzystać pojawiające się w raz z nią szanse.
 • Kurs GstarCAD. Podstawy. Lekcja 2.
  Firma TMSys przygotowała kolejny odcinek kursu przedstawiającego podstawy projektowania w programie GstarCAD.
 • Bezpłatne warsztaty NX CAD
  GM System zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych możliwościom środowiska NX CAD. Spotkanie odbędzie się 23 maja we Wrocławiu.

Z NASZYCH USŁUG SKORZYSTALI

Close Menu
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Instagram